فیلم‌ها و کلیپ‌های تاریخ حضور مهاجران در ایران

دیاران | ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ | فیلم و مستند | ۰ دیدگاه

پنل مهاجرت دومين كنفرانس حكمرانی و سياستگذاری عمومی در ايران و کلیپ پخش شده در مورد تاریخچه حضور مهاجران و پناهندگان در ۸۰ سال اخیر در ایران

کلیپ‌های تاریخ حضور مهاجران در ایران در ۸۰ سال اخیر در دومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی:

دومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی در ایران در روزهای ۱۳ و ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد. در این کنفرانس مسائل مختلف حکمرانی در ایران مورد نقد و بررسی صاحب نظران، دست اندرکاران و متخصصان قرار گرفت.
یکی از نشست های تخصصی این کنفرانس، نشست «بررسی ابعاد اقتصادی حضور مهاجران در ایران؛ تهدید یا فرصت» بود. این نشست در روز شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ در سالن شیخ بهایی مرکز همایش های صدا و سیما و با همکاری انجمن دیاران و شبکه مهاجرت خاورمیانه برگزار شد.
حاضران در پنل عبارت بودند از:

– آقای محسن همدانی معاون سابق امنیتی و انتظامی استان تهران

– آقای پاریاد مدیر کل امور تابعیت و اقامت وزارت امور خارجه

– خانم قدیمی معاون سابق اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران

– دکتر علی مزیکی، عضو هیئت علمی موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

– آقای محسن شهرابی فراهانی، مدیر انجمن دیاران

در این نشست قرار بود نمایندگانی از وزارت علوم و اداره اشتغال اتباع خارجی وزارت کار هم حضور داشته باشند که متاسفانه حاضر به شرکت نشدند.

گزارش کامل این نشست در لینک زیر قابل دسترسی است:

اثرات اقتصادی حضور مهاجران در ایران؛ فرصت یا تهدید؟

۸۰ سال حضور مهاجران در ایران به روایت تصویر

در این نشست ابعاد مختلف حضور مهاجران در ایران و مسائل پیش رو مورد بررسی قرار گرفت. در نشست تخصصی مهاجران در ایران دو کلیپ از تاریخ حضور مهاجران در ایران به نمایش درآمد. این کلیپ‌ها ساخته‌ی انجمن دیاران بودند. حضور مهاجران لهستانی در سال ۱۳۲۰ و سپس روندهای ورود مهاجران افغانستانی در ایران و سیاست‌های حاکمیت در قبال این مهاجران در دوره‌های مختلف در این کلیپ‌ها روایت شده اند.
کلیپ‌های تاریخ حضور مهاجران در ایران، روایتی ۷ دقیقه‌ای از ورود دسته‌های مختلف مهاجران از کشورهای مختلف به ایران در ۸۰ سال اخیر را ارائه می‌کنند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 دیدگاه
    بازگشت به بالا