تدوین متن پیشنهادی قانون جامع مهاجرت جمهوری اسلامی ایران

دیاران | ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ | اخبار و اطلاعیه | ۰ دیدگاه

قانون جامع مهاجرت مهاجران در ایران

یکی از پروژه‌های تحقیقاتی-سیاستی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، تدوین متن پیشنهادی قانون جامع مهاجرت جمهوری اسلامی ایران است. این پروژه با همکاری انجمن دیاران در دست اجرا است.
روز چهارشنبه ۲۳ تیر ماه سال ۱۴۰۰ فاز اول این پروژه توسط مجریان و با حضور دکتر ابراهیم حاجیانی، معاون اجرایی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد.

«اطلس مسائل مهاجران در ایران» و «مطالعات تطبیقی مدیریت مهاجران در سایر کشورهای جهان» از بخش‌های مقدماتی تدوین متن پیشنهادی قانون جامع مهاجرت جمهوری اسلامی ایران بودند که توسط آقایان پیمان حقیقت‌طلب و محمدمهدی دهدار از اعضای انجمن دیاران ارائه شدند.

نگاهی آماری به جنبه‌های حضور مهاجران در ایران، دسته‌بندی مهاجران در ایران به دو گروه مهاجران ساکن در ایران و مهاجران چرخشی (فصلی) و تازه‌وارد و بررسی برخورداری مهاجران از حقوق مختلف شهروندی در کشور به همراه بررسی نحوه‌ی مدیریت پناهندگان ونزوئلایی و بوسنیایی در کشورهای آمریکای لاتین و اروپا و کریدورهای مهاجرت‌های کاری در روسیه، کره‌جنوبی، سنگاپور و ژاپن به همراه بررسی قانون مهاجرت کشور آلمان از بخش‌های مختلفی بودند که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 دیدگاه
    بازگشت به بالا