محدودیتی برای ادامه تحصیل مهاجران در هیچ رشته‌ای وجود ندارد

قمر تکاوران | ۴ مهر ۱۳۹۷ | اخبار و اطلاعیه | ۱ دیدگاه

محدودیتی برای ادامه تحصیل مهاجران در هیچ رشته‌ای وجود ندارد

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: تلاش کردیم ورود قانونی به ایران را ساده کنیم و به همین منظور با دولت افعانستان در حال مذاکره و رایزنی هستیم.

احمد محمدی فر، با بیان اینکه بر اساس برآوردهای انجام شده حدود ۳ میلیون اتباع مجاز و غیر مجاز در کشور حضور دارند، اظهار کرد: از این ۳ میلیون نفر، بیش از ۱.۵ میلیون نفر مجاز و مابقی نیز غیرمجاز هستند که در راستای فرمان مقام معظم رهبری فرزندان این اتباع غیرمجاز را در مدارس ثبت‌نام کردیم  و این امر موجب شد تا خانواده‌های آنان از تعقیب قضایی و یا اخراج مصون شوند.

وی ادامه داد: حدود ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت اتباع غیر مجاز که در گذشته مدرک قانونی داشته و یا به نوعی نیاز به حمایت دارند، سرشماری شده‌اند و ما نیز در این راستا تلاش کردیم ورود قانونی به ایران را ساده کنیم تا نیاز به ورود غیرقانونی نباشد به همین منظور با دولت افغانستان در حال مذاکره و رایزنی هستیم تا این مشکل نیز برطرف شود.

 محدودیتی برای ادامه تحصیل مهاجران در هیچ رشته‌ای وجود ندارد.

حمایت از دانشجویان ممتاز و نخبه پناهنده و مهاجر

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور درپایان صحبت‌هایش با اشاره به اینکه حدود ۱۷ هزار دانشجو و بیش از ۲۵ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی از جمعیت پناهندگان کشورهایی مانند افغانستان و عراق و … داریم، گفت: هیچ محدودیتی برای ادامه تحصیل پناهندگان و مهاجران در هیچ رشته ای وجود ندارد و تلاش داریم دانشجویان ممتاز و نخبه را تحت حمایت‌های ویژه قرار دهیم.

وی گفت: همچنین وزارت علوم ۵۰۰ بورسیه را در اختیار دولت افغانستان قرار داده است که دانشجویان این کشور  بتوانند از تحصیلات عالیه در این زمینه برخوردار شوند و از سال گذشته ممنوعیت مناطق برای تحصیل که در سال‌های گذشته وجود داشت را حذف کردیم و امروزه در همه جای کشور امکان تحصیل برای این افراد وجود دارد.   

 

*این خبر پیشتر در ایسنا منتشر شده است.

*عکس از صفحه اینستاگرام everydaygolshahr برداشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه
  • زهرا گفت:

    هیچوقت مشخص نشدکه این۵۰۰بورسیه به چه کسانی کی و کجا داده میشه.کاش این موضوع شفاف سازی میشد تا حق کسانی که لیاقتش رو دارن پایمال نشه

بازگشت به بالا