برگزاری هفتمین دوره جشنواره “هزار و یک شب”

جشنواره هزار و یک شب
تعداد بازدید: ۳۴۶ نفر تاریخ انتشار: ۹۷/۰۸/۱۷

هفتمین دوره جشنواره جایزه ادبی «هزار و یک شب» با حضور نویسندگان افغانستانی و ایرانی، در تهران برگزار می‌شود.

سید محمود حسینی ـ داستان‌نویس افغانستانی و مؤسس جشنواره ـ گفت: هفتمین دوره جشنواره داستان «جایزه ادبی هزار و یک شب» با هدف ارتقای کیفیت نویسندگی و داستان‌نویسی جوانان‌ افغانستان و با نگاه ویژه و عمیق‌تری به ادبیات و نویسندگان افغانستان،با موضوع آزاد در تهران برگزار می‌شود.

او افزود: هفتمین دوره جشنواره با گرامیداشت و تقدیر از جایگاه علمی و ادبی  پیشکسوت عرصه ادبیات داستانی افغانستان، محمد جواد خاوری در بهمن (دلو) ماه ۱۳۹۷ همراه خواهد بود. همچنین مهلت ارسال آثار تا پایان آذر (قوس) ۱۳۹۷ در نظر گرفته شده است. نفرات اول تا سوم این جشنواره در مراسم پایانی اعلام می‌شوند و جوایز ارزشمندی از جمله تندیس جشنواره، امتیاز نشر یک اثر مستقل و  دفترچه خدمات درمانی یک‌ساله به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

حسینی سپس بیان کرد: امیدواریم در فضای یأس و ناامنی افغانستان و مهاجرت‌های پی در پی، برگزاری این جشنواره، روزنه امیدی برای ادبیات داستانی افغانستان باشد.

بر اساس این گزارش شرایط ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره به این شرح اعلام شده است: داستان باید به صورت فایل (ورد) ارسال شود، اثر ارسالی باید شرایط داستان کوتاه را داشته باشد، اثر ارسالی در هیچ کتاب و نشریه‌ای چاپ نشده باشد و در هیچ جشنواره ادبی حائز رتبه نشده باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند یک اثر داستانی خود را به همراه بیوگرافی کامل (نام و نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس محل سکونت به‌صورت فایل پیوسته یا در انتهای داستان) به همراه رزومه ادبی خود،  به هر دو نشانی الکترونیکی ارسال کنند: festival.dastan1001@yahoo.com وfestival1001shab@gmail.com

 

*این خبر پیشتر در اینجا منتشر شده است.

نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *